PAKO V LEGENDÁCH, BALADÁCH, POVÍDKÁCH, POHÁDKÁCH A POVĚSTECH

Legenda o Pakově mlýně:
Býval to docela normální, moderní mlýn jakých jsou v dnešní době spousty... Pak tam však jednoho dne nastoupil do práce Pako... A od té doby se začaly dít věci... Pakovi spolupracovníci najednou začali mít vážné fyzické i psychické zdravotní problémy, ztráceli chuť do práce i do života, začali hromadně podávat výpovědi a nejednou končili na ulici jako bezdomovci, alkoholici, žebráci a trosky... Někteří dokonce končili ve vazbě či kriminále za krádeže kol, kterými se snažili řešit svou zoufalou životní situaci... Jiní se nechali zlákat bláhovými vidinami tučných bezpracných výdělků a postupně prodali všechnu svoji krev, plazmu, sperma, ledviny, játra, kosti, plíce, srdce i mozek, takže záhy zákonitě zemřeli... Z jiných se stali vášniví, šílení, zfanatizovaní pakisté... Někteří byli dlouhodobě nemocní nebo přímo hospitalizovaní v nemocnicích... prudce stoupla nemocnost a úrazovost... Pakovi spolupracovníci se nejprve snažili obrnit humorem a začali Pakovi přezdívat strýc Pepin, čímž poukazovali na známou komickou postavu postřižinského pivovarského dělníka, který svým podivným chováním taky dokázal svoje spolupracovníky vykolejit natolik, že díky němu docházelo k častým nehodám a úrazům... Později začali dělníci pakovi přezdívat Mlčeti zlato, čímž zase poukazovali na to, že když se Pako vůbec neprojevuje, způsobuje relativně nejmenší množství katastrof, ale postupem času si začali čím dál více uvědomovat, že celá situace je mnohem vážnější... Spousta spolupracovníků muselo být hospitalizováno v psychiatrických léčebnách a někteří dokonce končili sebevraždou... Když se nakonec prokázalo, že tohle všechno způsobuje neuvěřitelně intenzívní negativní pakoenergie, bylo už bohužel pozdě...zákazníci pekáren, které odebíraly mouku, vyrobenou ve mlýně, kde pracoval Pako, začali trpět podivnými intoxikačními psychózami a podobně jako Pakovy spolupracovníci hromadně končili v psychiatrických léčebnách nebo dokonce páchali sebevraždy...
(sm)

Poslední slova před smrtí: Zničit krtka .... oprava Zničit Paka !
(OK)

Nakonec všechny pekárny přestaly mouku z tohoto mlýna odebírat, jeho majitel zkrachoval a oběsil se... když vyšlo najevo, že pako mlel mouku výhradně z mimořádně silné marihuany, která u všech konzumentů pečiva, které tuto mouku obsahovalo, způsobovala neuvěřitelně silné deprese, úzskosti, halucinace a jiné psychotické stavy, bylo už bohužel opět pozdě... mlýn byl zavřen, zbytek zaměstnanců přišel o práci a budova začala chátrat... stal se z ní starý opuštěný mlýn, kterému se místní obyvatelé zdaleka vyhýbají... tvrdí, že tam straší a opakované výzkumy nejrůznějších psychotroniků jim dávají za pravdu, protože neustále prokazují vysokou koncentraci neuvěřitelně silné negativní pakoenergie... nikdo se do starého, opuštěného, zchátralého mlýna neodvažuje vstoupit a všichni místní obyvatelé mu přezdívají- strašidelný Pakomlýn:-o
(sm)

Proslýchá se ale, že světoznámí režiséři využijí této příležitosti a chystá se další pokračování věhlasné série - tentokrát: Indiana Jones a Pakův mlýn a rovněž pokračování seriálu AKTA X
(OK)

Filmová scéna z Akta X: agenti M&S navštěvují psychiatrickou léčebnu, kde jsou hospitalizováni bývalí zaměstnanci Pakova mlýna, kteří zrovna absolvují skupinovou muzikoterapii, kde zvesela zpívají svojí vlastní úpravu známé lidové písně: "Nemelem, nemelem, nemelem, nemelem, otrávil nám Pako mlejn..."
(sm)

Z Hollywoodu : Všechna natáčení amerických společností v České republice na Pakově mlýně byla do odvolání pozastavena!  Jako důvod filmaři uvádějí alarmující nárůst úrazů a duševních onemocnění v průběhu natáčení, který o více než tisíc procent překonává obvyklý průměr.
(OK)

Vědci zjistili, že statisticky klesla zlobivost dětí v Čechohnusu za poslední rok o celých 70%! Jako jediná možná přičina tohoto poklesu 
se uvádí nová rodičovská hrozba, která opravdu přináší reálné výsledky! A sice: Jestli budeš zlobit tak půjdeš do Pakova mlýna!
(OK)

Výchovný efekt Pakova mlýna je natolik odstrašující, že Češi dokonce poprvé v historii nahradili tradičního čerta hrůzostrašným mlynářem Pakem :-o!!!
(sm)

Celosvětově se neoficiálně uvádí, že pouze jediná událost dokázala spustit takový nárůst negativní energie jako Pakův mlýn, který přerostl až v masovou nemocnost a úmrtnost. A sice kletba velké egyptské pyramidy...
(OK)

Jsem zvědavej kam jednou zařadí Pakův mlýn; asi do žánru hororová tragikomedie;-)
(sm)

Literární fakta: Novodobá hororová pohádka od nového literárního dua SM/OK - O Pakově mlýně - historicky předčila dosud nejpopulárnější Sedmero krkavců Boženy Němcové
(OK)

Literární senzace: Po více než 100 letech byl v pozůstalosti Sira Arthura Conana Doyla objeven dosud nikdy nepublikovaný román. Jedná se o další dílo s proslulým detektivem Sherlockem Holmesem, který se právě připravuje k vydání. Bude se nepochybně jednat o dílo, které si v mystické tajemnosti v ničem nezadá s jeho velmi populárním románem Pes Baskervilský. Autor ho nazval ZÁHADA PAKOVA MLÝNA a již podruhé po povídce Spolek ryšavců zasadil jeho děj do prostředí nynější České republiky, čímž udělal pro rozvoj místního turismu obrovskou službu.
(OK)

ČERNÍ PAKOBARONI;
PAKO: "Omezeni svobody slova zakazy koureni a dalsi paskvily to neni demokracie ale novodoba totalita je treba zacit neco delat protoze to je jak za komancu..."
TRONÍK: "Co to melete, člověče ?"
PAKO: "Mouku"
(SM)

Nemelem, nemelem, nemelem, nemelem, rozmlátil nám
Pako mlejn
Rozmlátil nám
všechny kola
i tu pilu
s vantrokama
Nemelem, nemelem,
nemelem, nemelem,
rozmlátil nám
Pako mlejn

(OK)

Nemelem, nemelem, nemelem, nemelem, rozmlátil nám
Pako mlejn
Pako pustil
příliš vody
napáchal tím
spoustu škody
kolegové
z jeho směny
jsou už všichni
zmrzačení
dělníci se
Paka bojí
sotva vejde
utíkají...
nemelem, nemelem, nemelem, nemelem, rozmlátil nám
Pako mlejn

(SM)

Jedna dvě
Pako jde
nese pytel mouky
ráno budou na pultě
jedovatý vdolky...

(sm)

Alenko stůj ! Auto houká ! Na něm v pytlích Pakomouka...
(sm)

Vyvalily se vlny zdola
Rozčeřily je mlýnská kola
A na topole podle skal
Pakomužík zatleskal
(OK)

Nechoď děvče do mlejna
čeká tě tam pohroma
mlynář Pako mouku mele
napadrť tě rozemele:-o
(sm)

Byla jedna pakoza postihla jí pakóza:-p
(sm)

Ze skautského zápisníku: ukryli jsme se v hlubokém lese na břehu řeky nežárky... Vytáhl jsem dalekohled a třesoucíma rukama začal ostřit obraz Pakova mlýna... a pak jsem to uviděl... ten příšerný výjev mi zmrazil v žilách všechnu krev... strašný mlynář Pako celý v bílém s mrtvolně bledým obličejem a havraními vlasy stál opřený o zeď mlýna a balil si cigaretu... "musiš zabiť !" mumlal si pro sebe... mimoděk jsem pohlédl na hodinky... bylo přesně šest večer... Pakovi právě končila dvanáctihodinová denní směna a pomalu se začalo stmívat... celý strašný Pakův mlýn zalily krvavé červánky... "musiš zabiť ! musiš zabiť !" zaslechl jsem znovu hrozná slova... a pak se stalo něco neuvěřitelného... ta slova- která sem zanášel zlověstný vítr z protějšího břehu řeky- musela být zřejmě nějakým zaklínadlem, protože Pako- kterému právě končila pracovní doba- se proměnil v příšerného, strašlivého, odporného havrana... "krááá, krááá ! krááá, krááá !" zaskřehotal na rozloučenou a odletěl směrem k Běsaslavi...
(sm)

To je nový Foglar nebo Poe...?;-)
(OK)

Pakozprávy: M. Pako. R. byl opět propuštěn z práce. jako odstupné dostal 10tun mouky.
(sm)

"Chyba je v systému !" nechal se slyšet Pako "za to kolik tou svou moukou otrávil lidí, dopad ještě dobře" reagoval majitel Pakova mlýna.
Známá punková kapela Požár mlýna natočila videoklip s Pakem v hlavní roli.
Jako svoje příští pracovní působiště si Pako vybral jadernou elektrárnu
(sm)

Z bájí a pověstí: .... Přesto, že tam M. R. zvaný Pako (napadá mě podobnost s hloupým Honzou- poznámka redaktora) pracoval pouhé tři dny, než ho odsud čerti vystrnadili, už navždy se tomu strašidelnému místu bude říkat PAKŮV MLÝN. A jako další pověst si povíme o Čertově kameni. Ale to zase příště milé děti ...
(OK)

"Ale abys neřek, že jsem k tobě byl příliš nespravedlivý, Honzo" poklepal přátelsky vrchní belzebub Pakovi na rameno "za svoji krátkou, ale věrnou službu si můžeš odnést domů tolik mouky kolik jen uneseš..."
(sm)

Pohádka o dobrosrdečném honzovi:
Pako: "tak jsem doma, pantáto..."
st.R. : "tak to si se v tom mlýně moc neohřál..."
Pako: "neohřál, pantáto, neohřál... čerti mně vystrnadili!"
S. : "co to meleš, Honzo ?"
Pako: "už nemelu, bratříčku, nemelu... on to byl strašně složitej systém, víš ? to není jen tak naučit se mlynářské řemeslo ! nepoplést žito s pšenicí, přebrat všechny brouky..."
st.R. : "prosimtě co na tom mohlo bejt tak složitýho ? kolo se točí a mlýn mele mouku !"
Pako: "kolo se točilo, pantáto... ale dělalo takovej rámus, že jsem skoro nikdy neslyšel co mi vrchní mlynář vysvětloval..."
st.R. : "zatracenej kluku ! už 10 let chodíš po světě a ještě jsi se ničemu nenaučil ! to se zase celej rok budeš válet na peci a na všechno nadávat, co ?"
Pako: "tak už se nehněvejte, pantáto... a podívejte: jako vejslužku jsem dostal- celej pytel mouky !"
st.R. : "ty pitomče cos to přines ?"
Pako: "jen se neukvapujte, pantáto... vždyť vy i starší bratr jste kuchaři... napečeme chleba světlého i tmavého, něco rohlíků, housek i dalamánků... a když pánbů dá i na koláčky zbyde... uspořádáme slavnostní hostinu a pozveme sousedy k našemu stolu... "
a nakrmíme všechny chudé v celém širém okolí..."
S. : "slyšíte, pantáto ? přece jen se honza ve světě něčemu naučil... rozumu sice moc nepobral, ale zato má dobré srdce":-)
(sm)

Závěrečná scéna z pohádky o Dobrosrdečném Honzovi: všichni chudí z celého širého okolí na slavnostní hostině u R. vesele hodují a zpívají: "Honza už nemele, Honza už nemele, pustili ho z mlejna ven..."
...a Pako na slavnostní hostině vypráví hostům: "ono to totiž bylo tak... my jsme se původně společně s princem Jasánkem chystali ten prokletý mlýn od čertů osvobodit... ale oni nás odhalili a pomstili se nám..."
(sm)

PAKO: "Kdybych to vedel tak bych tam byval ani nelezl kdyz me ten pseudoreditel prijimal tak mi rikal 17 tisic cistyho...tak sem do toho sel jinak bych se otocil a sel pryc...A PŘILOŽTE TROCHU POD TOU PECÍ, PANTÁTO..."
(SM)

Za tu umletou hrst pšenice za týden je to až až...
NO JISTĚÉÉÉÉÉ...!!! AJ PYTEL MOUKY MU PRIDALI, KOLÁČKY BUDŮ...
A po odečtení nákladů za opravu rozbitého mlýnského kola už to hned vychází...
(OK)

Takže vlastně všechno sedí přesně jak jsme předpovídali a psali... oni v tom mlýně ve skutečnosti platí královsky, protože Pakovi po odečtení všech škod ještě vychází tahle mzda... a teď teprve mu začnou chodit všechny ty složenky, faktury a obálky s modrým pruhem za všechny ty provozní škody a fyzickou i psychickou újmu zaměstnanců-postižených jeho spoluprací- i klientů-otrávených jeho moukou-z Pakova mlýna
(sm)
"To je hrůza v tomhle Čechohnusu... přiložte ještě... a natočte na mně trochu tu televizi, pantáto..."
(sm)

Redaktorům Pakowebu se podařilo zjistit znepokojivé zprávy z vyšší společnosti. Chrabrý princ Jasánek podlehl nemoci, která se zdá býti původu pakovirového. První příznaky se projevovaly zmateností v písemné komunikaci, nerozhodností, rozmrzelostí a přecitlivělostí. Bohužel právě přecitlivělost s nemožností zdělit své pocity vedly k smazání Kaliho a zavrhnutí Mistra. Další z redaktorů Pakovebu známý jako Spongebob se díky komunikaci a nezavržení Kaliho a Mistra dostává do ohrožení a možnému zavržení právě ze strany Jasánka. Možnosti prozkoumání bližších skutečností strany zdravotního stavu jeho jasnosti jsou tedy omezeny. Údajně se léči na zámku krále V. a do Tábora nedojíždí ani za prací která se pro něj právě s z důvodu onemocnění stala nudnou a fádní. Jakmile zjistíme bližší informace dáme vám vědět. Nezbývá než doufat v možnosti moderní medicíny a jen věřit v brzké uzdravení, nebo alespoň v zastavení šíření pakovirů a jejich působení na centrální nervový systém.
(mp)

Ondřej Havelka nazpíval krásnou píseň která se oběvila ve filmu s Huga Haasem ,,Ať žije neboštík" tato Její název je :,, Mě to tady nebaví" a stlala se písní práce prince Jasánka kterou s s oblibou na svých rozličných pracovištích rád zanotuje.
(mp)
Tak Pako údajně v pondělí nastupuje do práce... Prej bude dělat ve mlejně!!?:-o:-d nevim teda co... asi mlynáře... nebo hastrmana ! Nafasuje zelený monterky, bude celej den sedět na stoličce před mlejnem a říkat to svý: "dědovííí...! musiš zabiť...! vymyšli něčo...! rozumíííš, když chceš mlít mouku... hroznej běěs... brekeke"
(sm)

Besssaaas :-D ...nechapu a stejne to bude nejakej problem. Bud moc prace nebo malo prace nebo brzo rano nebo pozde v noci ...noo uvidime v utery
(OK)

MNĚ TO TAKY PŘIJDE CELÝ ŇÁKÝ DIVNÝ A ABSURDNÍ, ALE TÍM PÁDEM PRO PAKA NAPROSTO PŘÍZNAČNÝ... ABYCH ŘEK PRAVDU TAK JÁ ANI NEVÍM JAK TAKOVÝ SOUČASNÝ MLÝN VYPADÁ... JÁ SI PŘEDSTAVUJU TAKOVÝ TEN KLASICKÝ MLÝN Z POHÁDKY S MLÝNSKÝM KOLEM NĚKDE U ŘEKY... ROZUMÍÍÍŠ, KDYŽ CHCEŠ MLÍT MOUKU, TO SE NEUDĚLÁ SAMO...!
(SM)

Mně to taky přijde celý ňáký divný a absurdní, ale tím pádem pro Paka naprosto příznačný... abych řek pravdu tak já ani nevím jak takový současný mlýn vypadá... Já si představuju takový ten klasický mlýn z pohádky s mlýnským kolem někde u řeky... rozumíííš, když chceš mlít mouku, to se neudělá samo...!
(sm)

Pako říkal, že je to další zkurvená fabrika...! No to víš že to tam nevypadá jako na úřadě ! "Tak to vlastně budeš zase dělat v potravinářskym průmyslu" dělal jsem si z něj legraci "nejdřív zemědělka, pak madeta, teď mlejn... hlavně nepopleť pšenici s obilím..." načež následovala nekonečně nudná pakopřednáška, že mouka se dá dělat nejenom z pšenice, ale i z obilí, žita, kukuřice atd. atd.
(sm)

Nn mu to tam prý nějaký mistr výroby strašně dlouho vysvětloval... že si to Pako ani všechno nepamatoval... "on tam byl hroznej randál, viď ?" zeptal jsem se Paka "takže když ten mistr skončil, řekl jsi mu: >to bylo hrozně zajímavý, pane vedoucí... někdy si to budu muset poslechnout ještě jednou...< a on na to: >to je zvláštní... to chce každej slyšet ještě jednou... to se každýmu líbí...!< "
(sm)

Už se těším na křupavé Pakohousky
(sm)

Ochutnejte naše nové mystické koláčky z marihuanové mouky přímo od Paka
(sm)

Nooo a takhle právě vznikali a vznikají ty pověsti a povídky o strašidlech na tajemných a starých mlýnech a hradech ... vždycky tam pracuje nějaký Pako a ...
(OK)

Příští týden bude v pořadu "Očima Josefa Klimy" jak straší ve mlýně...
(OK)

No jasně; od té doby co tam bude pracovat pako, začne i v tomhle moderním mlýně intenzívně strašit !
(sm)

Dneska pako poprvé nastupuje do mlýna; dobrou chuť
(sm)

Ale úplně vidím obrázek, jak 3 R... vyhodí fabriku do povětří. Jak to bylo v Arabele, když pak král a pan Vigo museli pracovat v chemičce:-)))
(Zuzka)

Už je to tady ! I když to začíná zdánlivě nevinně a jinde, ale teď v rádiu- opravdu vážně- říkali, že v Rusku začali z úsporných finančních důvodů mlít mouku na chleba místo pšenice 3.třídy z pšenice 5.třídy, která se běžně používá ke krmení zvířat...! ale ujišťují obyvatele, že se nemusí ničeho bát, že vše je v souladu se zákonem a že to nikomu neuškodí...
(sm)

To nebude náhoda... Ale zajímalo by mě, kdy Pako do toho mlejna na ty 12tky chodí ? Protože když jsem si s ním minule dopisoval tak mi celej den odepisoval z emailu. Tak  nevím.
(OK)

A ta mouka, kterou vyrábí, je asi zdravotně nezávadná, coo...?!!:-@
(sm)

Hlavně žádnou paniku ! Přece neumřeme všichni hlady ! Podezřelá mouka se prověřuje ! Situaci máme plně pod kontrolou !
(sm)

To víš, být mlynářem to není jen tak, to jenom úředníka může dělat cvičená opice;-)
(sm)

Ale Pako by byl dokonalý úředník !
klient: ťuk ťuk
Pako: "nóó, halóó..."
klient: "dobrý den, já jsem se chtěl jenom zeptat jestli mám nárok na to a to..."
Pako: "tady nemáte nárok na nic, pane ! co taky čekat v tomhle Čechohnusu !"
(sm)

Habermannův Pakomlýn:-o:-o
(sm)
Neni na svete clovek ten, co by se zavdecil Pakum vsem :-D ( ani jednomu)
(OK)

Vážené dámy, dívky a ženy ! Chrabrý princ Jasánek je ve svých třiceti letech stále ještě svobodný ! Proslýchá se, že se tak trochu spustil s dívkou nevalné pověsti, přezdívanou Eňa... která z vás zachrání jasánka před pádem do propasti a získá srdce chrabrého prince?
(SM)

Z vyšší společnosti: udatný český rytíř M. Pako de la Mancha se stal dvorním rytířem, osobním strážcem i chráněncem chrabrého prince Jasánka, který dokonce přestoupil od katolismu k pakismu a teď svou novou víru důsledně praktikuje. Traduje se, že ačkoli je urozeným princem, bohatým synem, budoucím dědicem královské koruny a následníkem trůnu největšího českého rybníkáře, majitele panství a vládce země, krále V., který byl už od dětství zvyklý žít v přepychu, trávit čas sladkým nicneděláním a pohybovat se ve vyšší společnosti, celé hodiny jen bezcílně bloumal po otcově panství, dohlížel na výlovy rybníků, chytal lelky, lovil ryby, věnoval se tradičnímu charitativnímu prodeji vánočních kaprů pro chudinu, studoval na nejlepší české královské univerzitě, kde získal prestižní magisterský titul, hrál ušlechtilý bílý sport se samými urozenými pány, nebo královskou hru s nejlepšími šachovými velmistry, proháněl se na koni, nebo jezdil na svém oblíbeném velocipedu a bavil se na nejrůznějších královských plesech, bálech či tancovačkách, kde pečlivě hledal svoji vyvolenou nevěstu, nastávající choť, urozenou princeznu a budoucí královnu, která by byla hodna spanilého muže jeho formátu a kterou doposud nenašel, chodí již tři roky v přestrojení mezi obyčejnými chudými lidmi a nechává se najímat na nejrůznější podřadné práce, aby se co nejvíce přiblížil prostému českému lidu, poznal skutečný život v Čechohnusu a ještě více prohloubil svou víru v pakismus... Zlí jazykové tvrdí, že se nakazil novodobým morem- tzv. pakózou.
(SM)
 
Z lepší společnosti: proslýchá se, že chrabrý princ jasánek pasoval udatného českého rytíře M. Paka de la Mancha za jeho věrné rytířské služby u dvora krále V. na svého vlastního dvorního rytíře a dokonce mu udělil šlechtický titul, spojený s návrhem Pakova osobního rytířského erbu zatímco tradičním rodovým erbovním znamením chrabrého prince Jasánka je leklý kapr, na Pakově rytířském erbu by měl být větrný mlýn- symbolizující Pakův marný boj se zkaženou společností a zároveň poukazující na strašidelnou lidovou pověst o Pakově mlýně, ve které Pako hraje hlavní roli- sklenice mléka- poukazující na Pakova mučednická léta, strávená v Madetě, kde vznikl pakismus- a záchodová mísa uzavírající kruh, která odkazuje na Pakovo poslední pracovní působiště a zároveň upozorňuje na marnost veškerého lidského počínání. Pakův osobní rytířský erb by měl být ještě doplněn o rytířskou helmu tak trochu podle vzoru vikingů ozdobenou kravskými či býčími rohy, poukazujícími jednak na Pakovo rodové astrologické znamení a jednak opět na nucené práce v Madetě, kde vznikl Pakismus a která sehrála v Pakově životě zcela zásadní roli.
(SM)
20.06.2017 11:27:59
mateo.monte7
bess01.jpg
Vítejte na Pakowebu, věnovaném všem Pakům a Pakárnám !

Veškeré postavy a události na tomto webu jsou smyšlené a skutečnými osobami nebo událostmi v reálném životě pouze inspirované... Jakákoli podobnost se skutečnými osobami nebo událostmi v reálném životě je čistě náhodná... Pokud se některé osoby ve smyšlených postavách či událostech poznají, není to vina Pakowebu...


Poznámka redakce:

Prosíme čtenáře Pakowebu, aby omluvili pravopisné, gramatické a jiné chyby na tomto webu. Tyto jsou způsobeny častým napadením webu pakoviry. Děkujeme za pochopení.  
počet přístupů na Pakoweb:
Drž se dál od lidí, kteří přichází jen proto, aby se podělili o stížnosti, problémy, katastrofy, obavy a pomlouvání jiných. Jestli někdo hledá odpadkový koš, aby do něj hodil své smetí, ať to není tvá mysl.
Dalajláma
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one